Czyż to nie jest piękna okładka? Dla każdego fana Śródziemia jest to pozycja obowiązkowa. Książka jest zbiorem historii osadzonych od Dawnych Dni Śródziemia po zakończenie Wojny o Pierścień. Wojna o Pierścień powinna być dla niektórych tutaj znana. Niemniej jednak nie jest to wydarzenie główne. Książka skupia się na Śródziemiu, zawiera barwną opowieść Gandalfa o tym, jak doszło do tego, że wysłał krasnoludów na słynną kolację w Bag End, opis pojawienia się boga morza Ulma przed Tuorem u wybrzeży Beleriandu oraz dokładny opis wojskowej organizacji Jeźdźców Rohanu, a także relację z podróży Czarnych Jeźdźców w poszukiwaniu Pierścienia. Wydaje mi się, że jedną z ciekawszych historii jest historia o Túrinie. Dodatkowo też ciekawie jest przeczytać, jak niełatwym było też poszukiwanie Pierścienia przez Saurona. Relacja Saurona z Sarumanem też wcześniej okazywała się nie tak oczywista i wytłumaczona, jak w tej pozycji. Must have! Czyta się obłędnie!

Zwęgier 😂

Nasz pobyt w Dublinie trwał kilka dni dłużej niż zakładaliśmy. W niedzielę oddaliśmy ładunek według zlecenia i wróciliśmy na ten sam parking w porcie. Całą niedzielę przesiedzieliśmy w oczekiwaniu na kolejne zlecenie lub informację o promie powrotnym ale nic nie nadeszło. W poniedziałek rano dowiedzieliśmy się, że dopiero w środę zabieramy z powrotem do Niemiec, to co tutaj przywieźliśmy czyli mamy całe dwa dni do dyspozycji. Zaraz wyruszyliśmy na miasto a wczoraj byliśmy na długim spacerze do latarni morskiej, znajdującej na główce portu. Stasiek się przemógł i po moich wielu prośbach zgodził się zapozować do zdjęć 😉 W sumie przez te kilka dni łącząc moje treningi biegowe i wspólne spacery, zrobiłam aż 66 km! 💪 Jestem przecież

Punkt .

That’s what you look like when you stop focusing on looking good for a picture and free your inner kid. Not necessarily the most splendid photo of mine but surely one of the few I like the most.

Nowy produkt marki @bispol_candles – świece zapachowe Ambient,występują w trzech niepowtarzalnych zapachach. Eleganckie, czarne szkło, kolorowa zalewa oraz orzeźwiające zapachy z pewnością przypadną do gustu każdemu miłośnikowi świec. ORIENTAL FLOWERS- intrygujący, otulający zapach słodkich kwiatów połączonych z czarną porzeczką, wanilią i piżmem.

🐛

😸

🍃@lielmamane

Every day is a good day to be alive, whether the sun's shining or not...

Sea of love 💦 Eilat Model @sapirsalomon @israel_ministry_of_tourism

Summer 2018... 💦 Welcome 😁💦

💃🏿@vitanostra_polestudio